Безпечні зимові канікули: що потрібно знати дітям та батькам
ЯК СПЛАНУВАТИ ЗИМОВІ КАНІКУЛИ
Зараз нормально, коли на генерацію ідей для дозвілля не вистачає сил. Також нормальною є і швидка втома навіть від того, що може приносити задоволення, каже Світлана Ройз.
ЯК СПЛАНУВАТИ ЗИМОВІ КАНІКУЛИ
Зараз нормально, коли на генерацію ідей для дозвілля не вистачає сил. Також нормальною є і швидка втома навіть від того, що може приносити задоволення, каже Світлана Ройз.
“І в дорослих, і в дітей можуть бути складнощі з можливістю швидко перемикатися між активностями, перелаштовуватися до змінних умов. І, на жаль, ще частіше ми можемо чути від дітей: мені сумно”, – розповіла психологиня.
У таких випадках вона радить пам’ятати про кілька правил:
рутина дає нам відчуття безпеки та може приносити позитивні емоції. Тож навіть під час канікул і свят нам потрібна прогнозованість, такий собі “святковий режим”;
святкові дні потрібно планувати так, щоб у дитини була можливість особистого часу (на свої ігри, спілкування, особистий простір) та часу родинного (спільні заняття та розваги);
в активностях потрібно підтримувати баланс між такими складниками: тіло (фізична активність, їжа) – розум (читання, “розумні відео / фільми) – контакти (родинне спілкування, розваги та ігри з друзями тощо) – творчість (будь-яке хобі).
Щоб залучити в роботу всі канали сприйняття можна щоденно в кожній дії звертати увагу на:
зір (яку красу ми бачимо та створюємо);
слух (музика, звуки, тиша);
аромат (кориця, кава, мандарини);
тактильні відчуття (обійми, температура, м’якість, різний характер поверхонь);
рухи;
смак.
Для того, щоб знімати тілесну напругу та відчувати близькість, можна:
починати й завершувати день грою “Обійманці”. Спеціальні ігрові картки не лише допоможуть малечі впоратися зі страхом і тривогою, а й поглиблять зв’язок між батьками та дітьми. Гру розробили дитяча психологиня Світлана Ройз та ГО “Смарт освіта”.
використовувати тілесні практики із карток сили, де зображено тварин. Цей метод допоможе дитині відчути свою силу та відчувати менше стресу. Завантажити картки можна за посиланням.
якщо ж потрібно швидко заспокоїтись, можна використовувати дихальні картки. Їх можна завантажити тут.
“Зараз ми, дорослі, стаємо для дітей провідниками в спокій, стійкість і радість. Тому ми можемо присвятити кожен день чомусь особливому – зробити “свято” на кожен день”, – наголосила Світлана Ройз.