Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
18.06.2024 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2023- 2024 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської ОТГ.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2023-2024 навчальному році у школі працювало 15 педагогічних працівників (з них – 1 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 14, середня спеціальна – 1.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2022 року. У 2023-2024 навчальному році в закладі навчалося 136 учнів (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 19 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 132. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники:
звання «Вчитель методист» – 1(7%),
- старший вчитель – 4 (27 %).
- вища категорія – 11 (74 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (13 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - -
- «Спеціаліст» - 2 (13 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 23.08.2023 року;
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2023/2024 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2023-2024 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2023-2024 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2023-2024 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2023 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2023 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2023/2024 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 16 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2023/2024 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), ІІІ місце в спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» в номінації «Черлідінг». Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" в якій вагомого значення набуває створення безпечного та психологічного комфортного освітнього простору. Тому в Рокитнянській гімназії №5 з учнями було проведено серії уроків з психічного здоров'я та переглянуто анімований комікс, який розповідає про важливість піклування про ментальне здоров'я.
Щорічно в Рокитнянській гімназії №5 проходить Всеукраїнська кампанія " 16 днів проти насильства".
Метою акції було привернути увагу учнів до проблем насильства, жорстокого поводження, булінгу, цькування, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Насильству немає виправдання. Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
2023-2024 н.р. – І. Литвин, І. Коробенко, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.
Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
18.06.2024 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2023- 2024 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської ОТГ.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2023-2024 навчальному році у школі працювало 15 педагогічних працівників (з них – 1 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 14, середня спеціальна – 1.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2022 року. У 2023-2024 навчальному році в закладі навчалося 136 учнів (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 19 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 132. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники:
звання «Вчитель методист» – 1(7%),
- старший вчитель – 4 (27 %).
- вища категорія – 11 (74 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (13 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - -
- «Спеціаліст» - 2 (13 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 23.08.2023 року;
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2023/2024 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2023-2024 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2023-2024 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2023-2024 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2023 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2023 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2023/2024 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 16 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2023/2024 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), ІІІ місце в спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» в номінації «Черлідінг». Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" в якій вагомого значення набуває створення безпечного та психологічного комфортного освітнього простору. Тому в Рокитнянській гімназії №5 з учнями було проведено серії уроків з психічного здоров'я та переглянуто анімований комікс, який розповідає про важливість піклування про ментальне здоров'я.
Щорічно в Рокитнянській гімназії №5 проходить Всеукраїнська кампанія " 16 днів проти насильства".
Метою акції було привернути увагу учнів до проблем насильства, жорстокого поводження, булінгу, цькування, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Насильству немає виправдання. Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
2023-2024 н.р. – І. Литвин, І. Коробенко, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.
Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
18.06.2024 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2023- 2024 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської ОТГ.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2023-2024 навчальному році у школі працювало 15 педагогічних працівників (з них – 1 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 14, середня спеціальна – 1.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2022 року. У 2023-2024 навчальному році в закладі навчалося 136 учнів (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 19 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 132. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники:
звання «Вчитель методист» – 1(7%),
- старший вчитель – 4 (27 %).
- вища категорія – 11 (74 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (13 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - -
- «Спеціаліст» - 2 (13 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 23.08.2023 року;
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2023/2024 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2023-2024 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2023-2024 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2023-2024 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2023 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2023 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2023/2024 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 16 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2023/2024 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), ІІІ місце в спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» в номінації «Черлідінг». Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" в якій вагомого значення набуває створення безпечного та психологічного комфортного освітнього простору. Тому в Рокитнянській гімназії №5 з учнями було проведено серії уроків з психічного здоров'я та переглянуто анімований комікс, який розповідає про важливість піклування про ментальне здоров'я.
Щорічно в Рокитнянській гімназії №5 проходить Всеукраїнська кампанія " 16 днів проти насильства".
Метою акції було привернути увагу учнів до проблем насильства, жорстокого поводження, булінгу, цькування, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Насильству немає виправдання. Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
2023-2024 н.р. – І. Литвин, І. Коробенко, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.
Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
18.06.2024 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2023- 2024 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської ОТГ.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2023-2024 навчальному році у школі працювало 15 педагогічних працівників (з них – 1 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 14, середня спеціальна – 1.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2022 року. У 2023-2024 навчальному році в закладі навчалося 136 учнів (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 19 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 132. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники:
звання «Вчитель методист» – 1(7%),
- старший вчитель – 4 (27 %).
- вища категорія – 11 (74 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (13 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - -
- «Спеціаліст» - 2 (13 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 23.08.2023 року;
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2023/2024 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2023-2024 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2023-2024 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2023-2024 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2023 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2023 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2023/2024 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 16 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2023/2024 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), ІІІ місце в спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» в номінації «Черлідінг». Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" в якій вагомого значення набуває створення безпечного та психологічного комфортного освітнього простору. Тому в Рокитнянській гімназії №5 з учнями було проведено серії уроків з психічного здоров'я та переглянуто анімований комікс, який розповідає про важливість піклування про ментальне здоров'я.
Щорічно в Рокитнянській гімназії №5 проходить Всеукраїнська кампанія " 16 днів проти насильства".
Метою акції було привернути увагу учнів до проблем насильства, жорстокого поводження, булінгу, цькування, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Насильству немає виправдання. Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
2023-2024 н.р. – І. Литвин, І. Коробенко, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.
Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
18.06.2024 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2023- 2024 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської ОТГ.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2023-2024 навчальному році у школі працювало 15 педагогічних працівників (з них – 1 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 14, середня спеціальна – 1.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2022 року. У 2023-2024 навчальному році в закладі навчалося 136 учнів (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 19 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 132. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники:
звання «Вчитель методист» – 1(7%),
- старший вчитель – 4 (27 %).
- вища категорія – 11 (74 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (13 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - -
- «Спеціаліст» - 2 (13 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 23.08.2023 року;
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2023/2024 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2023-2024 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2023-2024 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2023-2024 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2023 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2023 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2023/2024 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 16 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2023/2024 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), ІІІ місце в спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» в номінації «Черлідінг». Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" в якій вагомого значення набуває створення безпечного та психологічного комфортного освітнього простору. Тому в Рокитнянській гімназії №5 з учнями було проведено серії уроків з психічного здоров'я та переглянуто анімований комікс, який розповідає про важливість піклування про ментальне здоров'я.
Щорічно в Рокитнянській гімназії №5 проходить Всеукраїнська кампанія " 16 днів проти насильства".
Метою акції було привернути увагу учнів до проблем насильства, жорстокого поводження, булінгу, цькування, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Насильству немає виправдання. Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
2023-2024 н.р. – І. Литвин, І. Коробенко, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.
Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
18.06.2024 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2023- 2024 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської ОТГ.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2023-2024 навчальному році у школі працювало 15 педагогічних працівників (з них – 1 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 14, середня спеціальна – 1.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2022 року. У 2023-2024 навчальному році в закладі навчалося 136 учнів (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 19 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 132. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники:
звання «Вчитель методист» – 1(7%),
- старший вчитель – 4 (27 %).
- вища категорія – 11 (74 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (13 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - -
- «Спеціаліст» - 2 (13 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 23.08.2023 року;
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2023/2024 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2023-2024 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2023-2024 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2023-2024 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2023 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2023 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2023/2024 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 16 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2023/2024 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), ІІІ місце в спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» в номінації «Черлідінг». Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" в якій вагомого значення набуває створення безпечного та психологічного комфортного освітнього простору. Тому в Рокитнянській гімназії №5 з учнями було проведено серії уроків з психічного здоров'я та переглянуто анімований комікс, який розповідає про важливість піклування про ментальне здоров'я.
Щорічно в Рокитнянській гімназії №5 проходить Всеукраїнська кампанія " 16 днів проти насильства".
Метою акції було привернути увагу учнів до проблем насильства, жорстокого поводження, булінгу, цькування, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Насильству немає виправдання. Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
2023-2024 н.р. – І. Литвин, І. Коробенко, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.
Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
18.06.2024 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2023- 2024 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської ОТГ.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2023-2024 навчальному році у школі працювало 15 педагогічних працівників (з них – 1 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 14, середня спеціальна – 1.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2022 року. У 2023-2024 навчальному році в закладі навчалося 136 учнів (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 19 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 132. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники:
звання «Вчитель методист» – 1(7%),
- старший вчитель – 4 (27 %).
- вища категорія – 11 (74 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (13 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - -
- «Спеціаліст» - 2 (13 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 23.08.2023 року;
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2023/2024 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2023-2024 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2023-2024 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2023-2024 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2023 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2023 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2023/2024 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 16 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2023/2024 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), ІІІ місце в спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» в номінації «Черлідінг». Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" в якій вагомого значення набуває створення безпечного та психологічного комфортного освітнього простору. Тому в Рокитнянській гімназії №5 з учнями було проведено серії уроків з психічного здоров'я та переглянуто анімований комікс, який розповідає про важливість піклування про ментальне здоров'я.
Щорічно в Рокитнянській гімназії №5 проходить Всеукраїнська кампанія " 16 днів проти насильства".
Метою акції було привернути увагу учнів до проблем насильства, жорстокого поводження, булінгу, цькування, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Насильству немає виправдання. Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
2023-2024 н.р. – І. Литвин, І. Коробенко, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.
Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
18.06.2024 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2023- 2024 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської ОТГ.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2023-2024 навчальному році у школі працювало 15 педагогічних працівників (з них – 1 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 14, середня спеціальна – 1.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2022 року. У 2023-2024 навчальному році в закладі навчалося 136 учнів (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 19 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 132. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники:
звання «Вчитель методист» – 1(7%),
- старший вчитель – 4 (27 %).
- вища категорія – 11 (74 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (13 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - -
- «Спеціаліст» - 2 (13 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 23.08.2023 року;
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2023/2024 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2023-2024 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2023-2024 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2023-2024 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2023 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2023 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2023/2024 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 16 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2023/2024 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), ІІІ місце в спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» в номінації «Черлідінг». Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" в якій вагомого значення набуває створення безпечного та психологічного комфортного освітнього простору. Тому в Рокитнянській гімназії №5 з учнями було проведено серії уроків з психічного здоров'я та переглянуто анімований комікс, який розповідає про важливість піклування про ментальне здоров'я.
Щорічно в Рокитнянській гімназії №5 проходить Всеукраїнська кампанія " 16 днів проти насильства".
Метою акції було привернути увагу учнів до проблем насильства, жорстокого поводження, булінгу, цькування, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Насильству немає виправдання. Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
2023-2024 н.р. – І. Литвин, І. Коробенко, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.
Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
18.06.2024 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2023- 2024 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської ОТГ.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2023-2024 навчальному році у школі працювало 15 педагогічних працівників (з них – 1 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 14, середня спеціальна – 1.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2022 року. У 2023-2024 навчальному році в закладі навчалося 136 учнів (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 19 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 132. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники:
звання «Вчитель методист» – 1(7%),
- старший вчитель – 4 (27 %).
- вища категорія – 11 (74 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (13 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - -
- «Спеціаліст» - 2 (13 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 23.08.2023 року;
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2023/2024 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2023-2024 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2023-2024 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2023-2024 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2023 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2023 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2023/2024 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 16 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2023/2024 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), ІІІ місце в спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» в номінації «Черлідінг». Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" в якій вагомого значення набуває створення безпечного та психологічного комфортного освітнього простору. Тому в Рокитнянській гімназії №5 з учнями було проведено серії уроків з психічного здоров'я та переглянуто анімований комікс, який розповідає про важливість піклування про ментальне здоров'я.
Щорічно в Рокитнянській гімназії №5 проходить Всеукраїнська кампанія " 16 днів проти насильства".
Метою акції було привернути увагу учнів до проблем насильства, жорстокого поводження, булінгу, цькування, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Насильству немає виправдання. Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
2023-2024 н.р. – І. Литвин, І. Коробенко, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.
Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
18.06.2024 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2023- 2024 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської ОТГ.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2023-2024 навчальному році у школі працювало 15 педагогічних працівників (з них – 1 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 14, середня спеціальна – 1.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2022 року. У 2023-2024 навчальному році в закладі навчалося 136 учнів (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 19 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 132. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники:
звання «Вчитель методист» – 1(7%),
- старший вчитель – 4 (27 %).
- вища категорія – 11 (74 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (13 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - -
- «Спеціаліст» - 2 (13 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 23.08.2023 року;
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2023/2024 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2023-2024 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2023-2024 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2023-2024 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2023-2024 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2023 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2023 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2023/2024 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 16 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2023/2024 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2023/2024 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), ІІІ місце в спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч» в номінації «Черлідінг». Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" в якій вагомого значення набуває створення безпечного та психологічного комфортного освітнього простору. Тому в Рокитнянській гімназії №5 з учнями було проведено серії уроків з психічного здоров'я та переглянуто анімований комікс, який розповідає про важливість піклування про ментальне здоров'я.
Щорічно в Рокитнянській гімназії №5 проходить Всеукраїнська кампанія " 16 днів проти насильства".
Метою акції було привернути увагу учнів до проблем насильства, жорстокого поводження, булінгу, цькування, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Насильству немає виправдання. Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
2023-2024 н.р. – І. Литвин, І. Коробенко, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.
Рокитнянська гімназія №5
Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району
( вул.. Піщана, 6а, смт. Рокитне, Білоцерківський район, Київська обл., 09601 тел. (04562)5-36-06)
15.06.2022 року
Звіт директора Рокитнянської гімназії №5
Дмитра Горобця
про діяльність на посаді за 2022- 2023 навчальний рік
Шановне зібрання! Закінчився ще один навчальний рік і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2022-2023 навчального року.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах та на виконання наказу відділу освіти Рокитнянської РДА.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 2014 р. №28, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України про освіту, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти №671 від 27.09.16, № 576 від 09.08.17 згідно з КМ.
Загальна інформація про школу.
Рокитнянська гімназія №5 є комунальною власністю Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Рокитнянської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи пристосована, прийнята в експлуатацію у 1996 році. У 2022-2023 навчальному році у школі працювало 18 педагогічних працівників (з них – 2 сумісники). Освітній рівень педагогів: вища освіта - 16, середня спеціальна – 2.
Школа обслуговує мікрорайон селища Рокитне. Список дітей мікрорайону закладу поновлено у травні 2021 року. У 2022-2023 навчальному році в закладі навчалося 134 дитини (на кінець року). Зі школи в поточному навчальному році випущено 12 учнів 9 класу. В 1 класі у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 17 учнів. Орієнтовна загальна кількість учнів становитиме – 139. Середня наповнюваність класів становитиме близько 15 учнів.
Кадрове забезпечення.
У 2022-2023 навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Сучасний світ диктує все нові вимоги до вчителя, тому необхідним є вміння працювати з комп’ютером, планшетом іншою оргтехнікою. По якісному складу педагогічних працівників наша школа має такі показники: звання «Вчитель методист – 6,3%, старший вчитель – 37,5 %.
- вища категорія – 12 (67 %)
- «Спеціаліст І категорії» – 2 (11 %)
- «Спеціаліст ІІ категорії» - 2 (11 %)
- «Спеціаліст» - 3 (16 %)
Забезпечення обов’язковою освітою.
Школа планує свою діяльність відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про освіту» від 19.01.2019р, «Про загальну середню освіту», Національної державної програми «Освіта», державної програми «Вчитель», Національної доктрини розвитку освіти, Державних стандартів загальної середньої освіти, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, обласних освітніх програм. Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:
- Статут школи, зареєстрований 05.02.2021року за № 101-04-VIII;
- Правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу, протокол № 1 від 29.08.2021 року;
- двостороння колективна угода між адміністрацією та профспілковим комітетом , укладена 18.01.2021 року.
Всі учні школи внесені до алфавітної книги, на кожного заведена особова справа. Здійснюється чіткий контроль за прибуттям і вибуттям учнів, на що є відповідні документи (довідки, накази по школі).
Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором, черговими учнями, членами учнівської ради, вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря, а також на 3 дні дозволяється записка від батьків. Допомогу у контролі відвідування навчальних занять, особливо дітьми, схильними до правопорушень, надавала соціальний педагог Ірина Коробенко.
Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує вдосконалення.
Методична робота
Методична робота у Рокитнянській гімназії №5 у 2022/2023 навчальному році організовувалася згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та "Про позашкільну освіту", розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 903-р "Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти » «Нова українська школа»», від 28 березня 2018 року №244-р., Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), наказу відділу освіти від 01.09.2018 № «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 навчальному році», річного плану роботи школи, на основі вивчення результативності освітнього процесу та організації методичної роботи в школі у 2022-2023 навчальному році, аналізу професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їхньої компетентності, з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на формування креативного мислення учасників освітнього процесу через запровадження інноваційних технологій.
На протязі навчального року вирішувалися такі завдання:
- науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
- удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
- забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
- підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність, курсів за вибором, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;
- мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;
- удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;
- поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на методичному порталі;
- забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи ;
- підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;
- робота над удосконаленням сучасного уроку тощо.
У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього процесу: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу.
Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.
Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних об'єднань підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.
Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли заступник з навчально-виховної роботи, керівники методичних об'єднань та практичний психолог навчального закладу.
Протягом 2022-2023 н.р. проводилися засідання методичної ради та методичних об’єднань згідно плану, на яких розглядалися питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та робота закладу щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»
У 2022-2023 н.р. педагогічними працівниками проведено відкриті уроки та виховні заходи з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; серію лекцій для учителів з окремих аспектів проблеми; тренінги, тематичні педради, наради, класні батьківські збори та лекторії.
Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядалися питання ефективності викладання предметів, виховної роботи,захисту дитини в сучасній школі, сім’ї, суспільстві, ідеологія змін в новій українській школі / НУШ/ тощо. У 2022-2023 навчальному році проведено 7 засідань.
Відповідно до наказу по школі від 01.09.2018 № 62 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2022-2023 навчальному році» у школі сформовано і діє шкільне методичне об’єднання класних керівників 5-9 класів (керівник І. Литвин) та 3 предметних методичних об’єднань: суспільно-гуманітарно-естетичних дисциплін (С.Пустовіт), вчителів природничо-математичного циклу (Л. Литвин) та вчителів початкових класів (Н. Мовчан).
У визначений термін, до 01 жовтня 2022 року, керівниками методоб’єднань оформлено відповідні папки, де наявні аналіз роботи за минулий навчальний рік, плани роботи на поточний рік, плани тематичних заходів, зберігаються доповіді та виступи членів методичних об'єднань, тематичні розробки, дидактичні матеріали, систематично відбуваються засідання, їх проведення оформлюються протокольно.
Слід зазначити, що теми, обрані ШМО для опрацювання, є актуальними, сформовані у відповідності до основної сучасної педагогічної концепції, цілісними (тобто кожна тема об’єднує як навчальну, так і виховну роботу в межах циклу предметів).
Предметом поглибленого вивчення є і нові педагогічні ідеї, і питання оптимізації навчального матеріалу в рамках «Нової української школи», і перспективний педагогічний досвід, і інші напрямки в галузі «Освіта», спрямовані на створення сприятливого середовища для всіх суб’єктів освітнього процесу. Вчителі працюють над обраною темою переважно 5 років (міжатестаційний період).
Результативність навчання у 2022/2023 н.р.
У минулому навчальному році до наступного класу переведено всіх учнів 1-9-х класів; показали результати високого рівня - 10 учнів. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
За 2022/2023 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 1-9-х класів переведені до наступного класу. У школі немає учнів, які б отримали завдання на літо для повторної атестації. Учні школи закінчили навчальний рік таким чином:
Чотири учні мають оцінки низького рівня. Досягнення учнів в учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2022/2023 н.р. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Пустовіт С.В., Литвин І.В. Ждан Е.Ф., Литвин Л.М., Обідовська О.М. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах
На жаль, не всі шкільні методичні об’єднання проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсі-захисті робіт МАН, інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
Протягом навчального року учні школи брали активну участь в спортивно-масовій роботі.
Так, у вересні місяці пройшли змагання з легкої атлетики, присвячені Дню фізичної культури та спорту, пройшов «Олімпійський тиждень» до якого були залучені учні 1-9 класів, в рамках тижня були проведені Олімпійські урок. Учні нашої школи взяли активну участь та вибороли ІІІ місце у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). Брали участь у благодійних ярмарках та акціях, виготовляли сувеніри, кошти були передані на потреби ЗСУ.
Згідно затвердженого плану спортивно-масової роботи, у школі було проведено чемпіонати з футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, шашок, конкурси «Олімпійське лелеченя», «Козацькі розваги».
Кращі команди та спортсмени школи виступали на районному етапі з різних видів спорту.
Вчителі, учні яких зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
2018 – 2019н.р.- Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко,
С. Пустовіт.
2019-2020 н.р – С.Пустовіт, Л. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, І.Литвин
2020-2021 н.р – С. Пустовіт .
2021-2022 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, О. Боціон, О. Обідовська, Ю. Довженко, С. Пустовіт, Н. Мовчан.
2022-2023 н.р. - І. Литвин, Е. Ждан, Л. Литвин, Обідовська, С. Пустовіт,
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньошкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами КВНЗ КОР КОІПОПК, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів. Як директор дотримуюся в роботі з працівниками партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля
позитивного кінцевого результату. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються
необхідні умови для самореалізації.